O nás

Občianske združenie SLOVENSKÝ ZVÄZ TANEČNÉHO ŠPORTU NA VOZÍČKU vzniklo v júli roku 2001 za účelom realizácie športových a rehabilitačných aktivít pre ľudí s telesným postihnutím – vozíčkarov. SZTŠV sa špecializuje na priamo integrovanú paralympijskú disciplínu – tanečný šport na vozíčku (súťažný spoločenský tanec na vozíčku), pri ktorej dochádza k priamej integrácií tým, že jeden z tanečných partnerov je na vozíčku a druhý je zdravý – chodiaci.

Slovenská republika sa tak stala 23. krajinou sveta, v ktorej sa realizuje tento druh paralympijského športu. V súčasnosti sú našimi členmi následovné tanečné kluby: TK "DANUBE" Bratislava, TK "Anita" Žarnovica, TK Ellegance Košice, MV Dance sutdio Prešov, TK "Mosty" Žiar nad Hronom. Strediskom vrcholového športu sa z poverenia SZTŠV stal TK „DANUBE“ Bratislava.

Od roku 2002 sa venujeme i formáciám štandardných tancov na vozíku. V priebehu roka realizujeme odborné sústredenia štátnej reprezentácie, v ktorej máme 14 integrovaných tanečných párov. Sme i spoluorganizátormi medzinárodných a národných akcií venovaných tancovaniu ľudí s rôznym handicapom v kooperácií s TK „DANUBE“ Bratislava.

Domovjazyk
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Sponzori